KONST / Litografier / Färglitografier 8862552
*
nr 886 2552
Carl Fredrik Reuterswärd
(1934-2016), Sverige
Färglitografier, 2 st, Carl Fredrik Reuterswärd (f. 1934), 43/99, 48x32
Kondition: skadad
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 april 2014
kl 19:36:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/4 17:13:05
1
100 kr
5/4 23:29:27
2
300 kr
6/4 16:59:58
3
300 kr
6/4 17:00:18
3
350 kr
7/4 11:56:07
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Carl Fredrik Reuterswärd
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.
Läs mer om Carl Fredrik Reuterswärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:57
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:56
*
Carl Fredrik Reuterswärd
Kondition: skadad
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.
Läs mer om Carl Fredrik Reuterswärd
nr 886 2552
Carl Fredrik Reuterswärd
(1934-2016), Sverige
Färglitografier, 2 st, Carl Fredrik Reuterswärd (f. 1934), 43/99, 48x32
Kondition: skadad
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 april 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/4 17:13:05 | 1 | 100 kr |
5/4 23:29:27 | 2 | 300 kr |
6/4 16:59:58 | 3 | 300 kr |
6/4 17:00:18 | 3 | 350 kr |
7/4 11:56:07 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Carl Fredrik Reuterswärd
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.Läs mer om Carl Fredrik Reuterswärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:57 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:56